Novinky

Čím aktuálně žije škola.

 

Nejlepší žák oboru elektro – silnoproud v ČR

přidáno: 15. 4. 2019 22:01, autor: Libor Karban

Nejlepším žákem oboru elektro silnoproud v celé České Republice je po celostátním kole soutěže odborných dovedností České ručičky, po sedmé v řadě, žák naší školy, Zdeněk Holeš. S vysokým bodovým náskokem zvítězil v praktické části se zapojením stykačové kombinace a následně vytvořené dokumentace. V teoretické části si také nejlépe poradil s připraveným testem.

Zaslouženě mu patří poděkování od vedení školy za vzornou reprezentaci naší školy a Královéhradeckého kraje.

Celostátní kolo soutěže proběhlo  ve čtvrtek 11. dubna 2019 ve Střední průmyslové škole, Purkyňova, Brno.


Domov mládeže - úniková hra.

přidáno: 9. 4. 2019 2:35, autor: František Štěpán

Ve středu dne 3. 4. 2019 se část ubytovaných žáků, navštívila únikovou hru. Nikdo netušil, co je při únikové hře čeká. 

Po vstupní instruktáži a několika hádankách ve formě poznávání předmětů, vstoupili do tajemné místnosti...
Tato hra se všem líbila, i když byla náročná.


Jednalo se sportovní utkání v rámci "Podzimních sportovních her". Tuto sportovní hru, finančně podpořil Magistrát města Hradec Králové, na základě grantu.

Domov mládeže - souboj v bowlingu.

přidáno: 9. 4. 2019 2:30, autor: František Štěpán

Ve čtvrtek dne 4. 4. 2019 se uskutečnil souboj v bowlingu.  

Turnaj se odehrál v přátelské atmosféře. Štěstí nejvíce přálo Nicolasu Frodemu, Janu Šmídovi a Filipu Sejkorovi.

Jednalo se sportovní utkání v rámci "Podzimních sportovních her". Tuto sportovní hru, finančně podpořil Magistrát města Hradec Králové, na základě grantu.

Ukliďme kousek Hradce Králové

přidáno: 8. 4. 2019 2:22, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 8. 4. 2019 2:24 ]

Ukliďme kousek Hradce Králové je dobrovolnická úklidová akce, která u nás probíhá každoročně. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Naše škola se jako každoročně účastní těchto akcí se žáky oboru Průmyslová ekologie s třídním učitelem Ing. Romanem Michálkem. Letos jsme uklízeli v okolí řeky Orlice po obou jejích březích od školy H1 k řece, přes Malšovický most a zpět okolo řeky a vraceli jsme se přes Moravský most kolem Biskupského gymnázia zpět ke škole, jak je vidět na mapce.

Nejvíce bylo jako vždy PET lahví, skleněných lahví od alkoholu, různých druhů sáčků (hlavně s psími výkaly) a cigaretových krabiček.

Je vidět, že lidé si stále neváží životního prostředí a nehledí do budoucna.

Ing. Roman Michálek

Budoucí strojní mechanici, dříve zámečníci, změřili svoje síly v krajské soutěži

přidáno: 2. 4. 2019 1:13, autor: Libor Karban   [ aktualizováno 2. 4. 2019 1:15 ]

Ve dnech 27. a 28. března 2019 proběhla soutěž odborných dovedností oboru Strojní mechanik (Zámečník). Pořádající školou pro letošní ročník bylo Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce. V praktické části soutěžící žáci vyrobili zámečnickou svěrku dle zadané dokumentace. V teoretické části soutěžící potrápil vědomostní test s výpočty.
Naši školu vzorně reprezentovali žáci třetího ročníku výše zmíněného oboru Tomáš Turzo a Jakub Provazník, kteří v hodnocení družstev zvítězili. Tomáš Turzo se umístil v jednotlivcích na krásném druhém místě, za žákem pořádající školy, a postupuje do celostátního kola odborné soutěže. 
Jakub Provazník vybojoval sedmé místo z 18. soutěžících. 
Soutěžícím a pedagogům děkujeme za skvělé výsledky. 

Více o soutěži se dozvíte v článku od dopisovatelky SŠ-PVC

Účastníci soutěže odborných dovedností (vpravo předseda poroty V. Šrámek)foto: Jana Melicharová
Účastníci soutěže odborných dovedností (vpravo předseda poroty V. Šrámek)foto: Jana Melicharová

Naše žákyně z oboru Průmyslová ekologie zaujaly porotu i odborníky z praxe

přidáno: 31. 3. 2019 23:27, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 31. 3. 2019 23:31 ]

Na Fakultě chemicko - technologické na Univerzitě Pardubice se konala ve dnech 21. - 22. 3. Celostátní konference ENERSOL 2019. A Petra Kracíková, žákyně 4. C, se mezi soutěžícími z ostatních krajů neztratila. Spolu se žáky z SOŠ a SOU Vocelova a spolužačkami ze 3. C tvořila družstvo Královéhradeckého kraje.

Účastníci se setkali se svými vrstevníky z 10 krajů České republiky, aby představili své prezentace na téma úspory energie či alternativní zdroje energie. Cílem nebyla jen prezentace názorů, ale i setkání s vrstevníky a odborníky z praxe, prohlídka školy i města, projížďka po Labi či odborná exkurze na Úpravnu pitné vody v Hrobicích.

Soutěžící se ve svých vystoupeních věnovali různým tématům: pasivní dům, chytrá domácnost, internet věcí, solární energie pro nabíjení mobilních telefonů. Petra Kracíková prezentovala BPS Lánov a její další využití. Práce zaujala i pracovníky Českého plynárenského svazu a část práce Petry chtějí otisknout ve svém oborovém časopisu.

Zaujala i Denisa Boucová ze 3. C se svojí prací na téma Světelný smog a jeho dopady - byla morálně oceněna firmou Almet za zajímavé téma.

Firemní praxe neznají hranic - Erasmus + Španělsko - Málaga

přidáno: 28. 3. 2019 23:05, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 28. 3. 2019 23:58 ]

Skupina žáků naší školy se ve dnech 10. - 23. 3. 2019 zúčastnila odborné stáže ve španělské Málaze. 14 chlapců z maturitních i učebních oborů elektrotechnických, strojírenských a informačně technologických absolvovalo praxi v malých soukromých firmách.

Žáci získali cenné zkušenosti jak v oblasti profesní, tak společenské.

Skupina byla ubytována v příjemném moderním hostelu s domácí stravou a kvalitním zázemím. Během pobytu absolvovali chlapci zajímavý kulturní program - navštívili Granadu s palácem Alhambra, poznali centrum Málagy s jejími kulturními památkami a mohli se sportovně vyžít na blízké pláži. K dispozici měli kola a fotbalové i volejbalové hřiště.

Ve firmách byli žáci vřele přijati a po prvním seznámení s prostředím a zařízením vedeni k samostatné práci. Elektrikáři si vyzkoušeli práci v různých společnostech i domácnostech, informační technologové pracovali s televizemi, notebooky a telefony, prováděli na nich testy i opravy. Chlapci ze strojírenských oborů si vyzkoušeli programování a obsluhu CNC strojů.

Všichni byli nad rámec ohodnoceni za zodpovědný a kvalitní přístup k pracovním povinnostem a se ctí reprezentovali naši školu. Získali cenné zkušenosti a zajímavé kontakty pro svou budoucí profesní kariéru.

Poděkování patří všem, kteří se na realizaci této odborné stáže podíleli.

Mgr. Petra Borovcová

Zpráva nejsmutnější

přidáno: 19. 3. 2019 4:11, autor: Libor Karban   [ aktualizováno 19. 3. 2019 6:04 ]

S hlubokým zármutkem sdělujeme, že 16. března 2019 se tragicky ukončila životní cesta našeho žáka Martina Janečky. 

Elektrikáři soutěžili

přidáno: 14. 3. 2019 2:34, autor: Libor Karban

Ve dnech 11. - 12. března 2019 se konal 24. ročník soutěže odborných dovedností žáků elektrotechnických oborů. Pořádající škola SOUE Plzeň hostila
9 soutěžních družstev a to jak v kategorii silnoproud tak i v kategorii slaboproud.  

SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové reprezentovali žáci silnoproudu Zdeněk Holeš a Matyáš Václavíček, kteří jako družstvo získali 4. místo a Zdeněk Holeš obsadil 3. místo v jednotlivcích.
Slaboproudé obory za naši školu obhajovali Vojtěch Zemaník a Alex Bareš. V družstvech dosáhli na 5. příčku a Vojtěch Zemaník vybojoval 2. místo s postupem do národní soutěže České Ručičky.    

Děkujeme za příkladnou prezentaci naší školy a Vojtěchu Zemaníkovi držíme palce ve finále soutěže České ručičky 2019.

Školní kolo soutěže v programování

přidáno: 14. 3. 2019 2:19, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 14. 3. 2019 2:25 ]

Dne 19. 2. 2019 se pět žáků naší školy zúčastnilo školního kola soutěže v programování. Po tříhodinovém zápolení máme výsledky. Na prvních třech místech se umístili: Michal Štěpán (4.A), David Česák (4.A), Matěj Váňa (3.A). Gratuluji.

Ing. Dana Vodičková (Andrášová)

1-10 of 539