Novinky

Čím aktuálně žije škola.

 

Domov mládeže - squashový turnaj.

přidáno: 3. 6. 2019 23:11, autor: František Štěpán   [ aktualizováno 3. 6. 2019 23:13 ]

Ve středu dne 29. 5. 2019 se uskutečnil squashový turnaj ve sportovním centru.

Žáci se seznámili s méně známým druhem sportu a zdokonalovali si hrací techniky.


Squashový zápas je tvořen vítězstvím jednoho z hráčů ve dvou nebo třech setech (podle dohody). Každý set se hraje na dosažení 9 bodů jedním z hráčů. V případě, že dosáhnou oba skóre 8:8, přijímací hráč určí před zahájením hry, zda set končí dosažením devíti bodů (o jeden) nebo desíti bodů (o dva).


Jak jsem se potkal s přírodou - tak znělo letošní téma literární soutěže

přidáno: 21. 5. 2019 3:08, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 21. 5. 2019 3:08 ]

Jak jsem se potkal s přírodou - tak znělo letošní téma literární soutěže žáků Mgr. Ivana Tláskalové. Z každé třídy byly vybrány cca tři práce, které byly určeny pro veřejné čtení. To proběhlo v pátek 17. května 2019 za účasti autorů uměleckých textů. Na djenbe (buben) doprovázel žák 3.D Matyáš Zackl.

Atmosféru veřejného čtení pomohly vytvořit svým přednesem Nikola Beková a Adéla Holemá, studentky Divadla Jesličky Josefa Tejkla při Základní umělecké škole Střezina. Doprovázela je zástupkyně ředitele pro nehudební obory Mgr. Jana Portyková. Ta nejvíce ocenila osobní otevřenost autorů a emoční náboj textů. Vzhledem k tomu, že autory textů byli převážně muži, byla mile překvapena kvalitou prací.

Výsledky Celostátní matematické soutěže 2019

přidáno: 21. 5. 2019 2:37, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 21. 5. 2019 2:42 ]

Nábřeží řemeslníků 2019

přidáno: 20. 5. 2019 0:52, autor: Libor Karban

Nábřeží řemeslníků se opět vydařilo. Nestihli jste ho? Nevadí, přijďte rovnou k nám do školy. Podívat se do dílen, pozeptat se na obory. Práce rukama není za trest, a když jste šikovní, můžete si vydělat více než někde v kanceláři. Řemeslo má zlaté dno, tak přijďte mezi naše boháče. Máme bohaté zkušenosti a rádi se s Vámi o ně podělíme.
Bc. Daniel Ulrich

  


Talenty pro firmy 2019

přidáno: 26. 4. 2019 5:20, autor: Libor Karban

Dne 25. 4. 2019 naše škola získala druhé místo v celostátním kole odborné soutěže TALENTY PRO FIRMY – T-PROFI, pořádané Hospodářskou komorou ČR. Soutěžilo se ve smíšených týmech. Tři žáci z naší školy, tři účastníci ze ZŠ Štefcova Hradec Králové, pedagogický dozor a jako kapitán týmu zástupce firmy Stüken. Soutěž byla tentokrát poměrně náročná. I přes spoustu problémů s dopravou a se zázemím soutěže, tým se zadáním vypořádal výborně. První místo našemu družstvu uteklo opravdu jen o kousek, přesto všichni byli nadmíru spokojeni. 3D tiskárna, stavebnice Merkur, Powerbanky, Flash disky jsou jistě zaslouženou odměnou.
Bc. Ulrich Daniel

Tprofi2019


Hradec Králové – Sinsheim (6. 4. – 11. 4. 2019)

přidáno: 25. 4. 2019 3:53, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 25. 4. 2019 4:36 ]

Již po sedmnácté se uskutečnil výměnný pobyt žáků naší školy s žáky německé Friedrich - Hecker - Schule v Sinsheimu. Každý rok si žáci obou škol vyměňují své profesní zkušenosti v průběhu týdenních stáží.

V letošním roce tato oblíbená akce započala 1. 4. 2018, kdy jsme u nás přivítali skupinu 23 žáků, kteří se zapojili do předem připravených projektů.

Žáci i učitelé trávili čas společně nejenom v dílnách a ve škole, ale i na doprovodných akcích, které našim mladým „sousedům“ zprostředkovaly bližší seznámení se s kulturním a společenským životem našeho města a celého regionu (prohlídka historické části Hradce Králové, hřebčína v Kladrubech, pevnosti v Josefově, pěší výlet z Pekla na Dobrošov).

Naši žáci odjížděli společně s německými v sobotu 6. 4. 2019, aby společně strávili den v Praze a poté pokračovali do Sinsheimu.

Stejně jako sinsheimští žáci u nás, se i naši chlapci aktivně zapojili do výukového procesu v německé škole a se zaujetím pracovali na zadaných úkolech pod vedením zkušených a trpělivých lektorů.

Díky „nabitému“ programu, který partnerská škola připravila (návštěva muzea, letiště Frankfurt, fotbalové arény, Heidelbergu), si všichni pobyt užili a kromě nových poznatků a odborných zkušeností si přivezli spoustu zážitků a nových přátelství.

Vzhledem k tomu, že program na obou školách je realizován v angličtině, kromě profesního posunu si žáci ověřili i své komunikační schopnosti a dovednosti v cizím jazyce.

Těší nás, že se každoročně daří tento oblíbený projekt realizovat, a to díky vstřícnosti a pracovnímu nasazení všech zúčastněných na české i německé straně.

Domov mládeže - turnaj ve stolním tenisu.

přidáno: 25. 4. 2019 0:40, autor: František Štěpán

V úterý dne 24. 4. 2019 se uskutečnil turnaj ve stolním tenisu jednotlivců, ve spolupráci s DM VOŠ SZŠ.

Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií na dívky a chlapce. 
Naši školu reprezentovalo 9 žáků, 5 chlapců a 4 dívky.

Vítězem chlapců se stal žák naší školy Jakub Lulek.
Vítězem dívek se stala žákyně VOŠ SZŠ Natálie Dostálková.

Nejlepší žák oboru elektro – silnoproud v ČR

přidáno: 15. 4. 2019 22:01, autor: Libor Karban

Nejlepším žákem oboru elektro silnoproud v celé České Republice je po celostátním kole soutěže odborných dovedností České ručičky, po sedmé v řadě, žák naší školy, Zdeněk Holeš. S vysokým bodovým náskokem zvítězil v praktické části se zapojením stykačové kombinace a následně vytvořené dokumentace. V teoretické části si také nejlépe poradil s připraveným testem.

Zaslouženě mu patří poděkování od vedení školy za vzornou reprezentaci naší školy a Královéhradeckého kraje.

Celostátní kolo soutěže proběhlo  ve čtvrtek 11. dubna 2019 ve Střední průmyslové škole, Purkyňova, Brno.


Domov mládeže - úniková hra.

přidáno: 9. 4. 2019 2:35, autor: František Štěpán

Ve středu dne 3. 4. 2019 se část ubytovaných žáků, navštívila únikovou hru. Nikdo netušil, co je při únikové hře čeká. 

Po vstupní instruktáži a několika hádankách ve formě poznávání předmětů, vstoupili do tajemné místnosti...
Tato hra se všem líbila, i když byla náročná.


Jednalo se sportovní utkání v rámci "Podzimních sportovních her". Tuto sportovní hru, finančně podpořil Magistrát města Hradec Králové, na základě grantu.

Domov mládeže - souboj v bowlingu.

přidáno: 9. 4. 2019 2:30, autor: František Štěpán

Ve čtvrtek dne 4. 4. 2019 se uskutečnil souboj v bowlingu.  

Turnaj se odehrál v přátelské atmosféře. Štěstí nejvíce přálo Nicolasu Frodemu, Janu Šmídovi a Filipu Sejkorovi.

Jednalo se sportovní utkání v rámci "Podzimních sportovních her". Tuto sportovní hru, finančně podpořil Magistrát města Hradec Králové, na základě grantu.

1-10 of 546