Novinky‎ > ‎

15. ročník přehlídky ekologických témat aneb ENERSOL 2019

přidáno: 4. 3. 2019 2:54, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 4. 3. 2019 3:01 ]
se konal 20. února 2019 v AULE školy. Jedná se o přehlídku, ve které žáci hodnotí úspory energií a obnovitelné zdroje energií v Královéhradeckém kraji. Projekty představili žáci naší školy z oboru Průmyslová ekologie i žáci SOŠ a SOU Vocelova.

Porotu, kterou tvořili zástupci sponzorských a spolupracujících firem, nejvíce oslovily práce s tématem Světelný smog a jeho dopady Denisy Boucové, Kvarteto na téma obnovitelné zdroje energie Matěje Krupičky, Filtr pevných částic aneb respirátor pro životní prostředí Matyáše France, Další využití BPS Lánov Petry Kracíkové. Žákyně 4. ročníku naší školy letošní ročník obohatily zajímavými tématy – Veronika Licková a Barbora Kozlová se věnovaly návratu vlků do volné přírody a chovu rysa obecného v zajetí. Témata zpracovávaly ve spolupráci s mateřskými školkami regionu. Obě vzbudily velikou pozornost u poroty a patří jim velké poděkování. Dalším zajímavým tématem bylo využívání elektrobusů v MHD v Hradci Králové.

Děkujeme porotě ve složení, pan Ivo Hladík z firmy Hakel – Trade Hradec Králové a Ing. Marek Karhan z firmy ČEZ, a.s. a Mgr. Petr Ferbar, Povodí Labe, státní podnik.

Nejlepší žáci postupují na Celostátní konferenci, která se bude konat v Pardubicích ve dnech 21. a 22. března 2019. Přejeme jim hodně úspěchů v konkurenci žáků z ostatních krajů České republiky.