Novinky‎ > ‎

České ručičky již podesáté aneb žák i učitel odborného výcviku z naší školy mezi nejlepšími v republice

přidáno: 27. 6. 2018 3:31, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 27. 6. 2018 10:35 ]
Přehlídka odborných dovedností České ručičky podporuje prestiž učňovských oborů, tradiční i moderní řemesla. Vyvrcholením ročníku 2017/2018 byl již tradičně slavnostní galavečer, který se uskutečnil 20. června 2018 v sále Rotunda na výstavišti v Brně.

Žák ze SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové byl opět mezi nejlepšími. Jan Hušek, žák 3. E, vyhrál v oboru elektrikář silnoproud. V hledišti slavnost sledovali pyšní rodiče i mladší bratr, který je také žákem školy. Honza si jedinečný okamžik užíval poprvé. Obdržel čestné uznání a navíc zlatou plaketu ČESKÉ RUČIČKY 2018 – viz foto.

Zato pan Zdeněk Andrýs, učitel odborného výcviku, přebíral ocenění opakovaně. Je to doklad jeho kvalitního přístupu k žákům, které odborně připraví na soutěž, i na budoucí povolání. Pravidelným účastníkem galavečera je pan Vladimír Šrámek, vedoucí odloučeného pracoviště, který organizuje soutěže odborných dovedností na naší škole.

Organizace galavečera se již tradičně ujala Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy, příspěvková organizace, raut připravila Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace a bohatou květinovou výzdobu aranžovala Střední zahradnická škola Rajhrad, příspěvková organizace.