Novinky‎ > ‎

DISTRIBUČNÍ MATURITA 4. 10. – 6. 10. 2017

přidáno: 17. 10. 2017 2:54, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 17. 10. 2017 2:54 ]
Ve středu 4. října se opět sešli studenti z partnerských středních škol Skupiny ČEZ na třídenním poznávání všeho, co souvisí s distribucí elektřiny. Jejich Distribuční maturita tentokráte probíhala v Hradci Králové, přičemž teoretické výklady i praktické ukázky absolvovali účastníci například na Dispečinku, v Informačním centru a na Rozvodně Neznášov. 39 středoškoláků tak získalo znalosti, které se jim budou hodit nejen u maturity, ale i na případném začátku vysokoškolského studia nebo startu jejich pracovní kariéry.

Celý vzdělávací program zahrnoval přednášky, besedy, exkurze a praktické semináře s odborníky z ČEZ Distribuce a ČEZ Distribuční služby. Žáci získali konkrétní představu, co obnáší práce v jednotlivých úsecích distribuce elektřiny. Dozvěděli se například zajímavosti z provozování sítí vysokého a velmi vysokého napětí, informace o diagnostice, měření a dispečerském řízení distribuční soustavy. V praxi viděli, jak funguje rozvodna, práce pod napětím či vytyčování podzemního vedení, a také, kde se školí lidé pracující ve výškách. Samozřejmostí maturity byl pak závěrečný test, u něhož rozhodovala rychlost i správné odpovědi.

Po absolvování vědomostního testu se králem Distribuční maturity 2017 stal Tomáš Kolek ze Střední školy elektrotechnické v Ostravě. Druhý skončil Tomáš Česák a třetí příčku obsadil Tomáš Plášil, oba ze SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové. Ostatní rovněž prospěli, ovšem nějaká ta chybička jim ubrala potřebné body, případně se s odevzdáním vyplněného testu, byť jen o vteřiny, zpozdili za třemi nejlepšími. Noví maturanti převzali diplomy a ocenění z rukou generálního ředitele ČEZ Distribuční služby Karla Kohouta a ředitele úseku Finance a správa ČEZ Distribuce Tomáše Murtingera.