Novinky‎ > ‎

Domov mládeže - účast na pietní akci ve Flossenbürgu.

přidáno: 9. 11. 2016 23:34, autor: František Štěpán   [ aktualizováno 9. 11. 2016 23:44 ]
Tato akce byla uspořádána, jako vzdělávací akce Odborového svazu Kovo, při SPŠ, SOŠ a SOU, ve spolupráci s domovem mládeže, již po několikáté. Akce se zúčastnili i žáci středních škol z Německa.
Koncentrační tábor Flossenbürg se nachází nedaleko hranic s Českou republikou. Táborem nás provázel Čech, žijící v Německu a vše nám perfektně překládal. Nejprve jsme si prohlédli strohé a nevábné budovy koncentračního tábora. Uvnitř jsme viděli dobový film v kině, které je uspořádáno právě k tomuto účelu.
Následovala pietní akce, kde žák naší školy Daniel Žabka z 1. B přednesl před všemi účastníky proslov. Volný překlad zajistil náš český průvodce. Po proslovu opět naši dva žáci Daniel Žabka z 1. B a Josef Dolejš z 1. C položili u hrobu padlých věnec. Akci přenášela místní média.
Po pietní akci nás německý organizátor, spolu s dalšími žáky středních škol a jejich doprovody pozval do místní restaurace na dobrý oběd.
Po skončení celé akce jsme přijeli zpět na domov mládeže. Žáci hodnotili akci, sice jako hodně náročnou, ale zdařilou. Na to, v jakém duchu a v jakém prostředí se akce odehrávala, se jim průběh líbil a odnesli si hodně zážitků. 


Comments