Novinky‎ > ‎

Firemní praxe neznají hranic - Erasmus + Španělsko - Málaga

přidáno: 28. 3. 2019 23:05, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 28. 3. 2019 23:58 ]
Skupina žáků naší školy se ve dnech 10. - 23. 3. 2019 zúčastnila odborné stáže ve španělské Málaze. 14 chlapců z maturitních i učebních oborů elektrotechnických, strojírenských a informačně technologických absolvovalo praxi v malých soukromých firmách.

Žáci získali cenné zkušenosti jak v oblasti profesní, tak společenské.

Skupina byla ubytována v příjemném moderním hostelu s domácí stravou a kvalitním zázemím. Během pobytu absolvovali chlapci zajímavý kulturní program - navštívili Granadu s palácem Alhambra, poznali centrum Málagy s jejími kulturními památkami a mohli se sportovně vyžít na blízké pláži. K dispozici měli kola a fotbalové i volejbalové hřiště.

Ve firmách byli žáci vřele přijati a po prvním seznámení s prostředím a zařízením vedeni k samostatné práci. Elektrikáři si vyzkoušeli práci v různých společnostech i domácnostech, informační technologové pracovali s televizemi, notebooky a telefony, prováděli na nich testy i opravy. Chlapci ze strojírenských oborů si vyzkoušeli programování a obsluhu CNC strojů.

Všichni byli nad rámec ohodnoceni za zodpovědný a kvalitní přístup k pracovním povinnostem a se ctí reprezentovali naši školu. Získali cenné zkušenosti a zajímavé kontakty pro svou budoucí profesní kariéru.

Poděkování patří všem, kteří se na realizaci této odborné stáže podíleli.

Mgr. Petra Borovcová