Novinky‎ > ‎

Hostem na Mezinárodní přehlídce žákovských prací Enersol 2016

přidáno: 20. 4. 2016 1:48, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 20. 4. 2016 1:49 ]
Jmenuji se Diana Vilímková a jsem žačkou 2. ročníku oboru Průmyslová ekologie, byla jsem na konferenci, která se konala ve dnech 14. - 15. dubna 2016 ve SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno.

Ráno jsme přijeli do Brna na hlavní nádraží, dopravili jsme se ke škole, ubytovali se a šli obhlédnout hlavní sál, kde se posléze konala konference. Zúčastnily se státy: Česko, Polsko, Rakousko, Slovensko a Slovinsko.

V sále proběhlo zahájení a nejlepší žáci z jednotlivých krajů ČR a SR prezentovali své práce, např. kompostování, tepelné ztráty v panelových domech, doprava ve městech pomocí elektrokoloběžek… Tím byl ukončen hlavní program prvního dne. Mezi prezentacemi jsme měli příležitost se zúčastnit odborných přednášek firem. Následovala výtečná večeře.

Jako doprovodný program nám byla doporučena Hvězdárna a planetárium Brno, zúčastnili jsme se a velice se nám program líbil. Druhý den nás čekalo pokračování - přehlídka prací, následné hodnocení celého ročníku ENERSOL 2016 a předání diplomů a pohárů.