Novinky‎ > ‎

Hradec Králové – Sinsheim (18. 4. – 28. 4. 2016)

přidáno: 10. 5. 2016 0:11, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 11. 5. 2016 0:43 ]
Již po čtrnácté se uskutečnil výměnný pobyt žáků naší školy s žáky německé Friedrich – Hecker - Schule v Sinsheimu. Každý rok si žáci obou škol vyměňují své profesní zkušenosti v průběhu týdenních stáží.

V letošním roce tato oblíbená akce započala 18. 4. 2016, kdy jsme u nás přivítali skupinku 16-ti žáků, kteří se zapojili do předem připravených projektů.

Žáci i učitelé trávili čas společně nejenom v dílnách a ve škole, ale i na doprovodných akcích, které našim mladým „sousedům“ zprostředkovaly bližší seznámení se s kulturním a společenským životem našeho města a celého regionu (návštěva hradeckého planetária, harachovské sklárny, studentského Majálesu). 

Naši žáci odjížděli společně s německými v sobotu 22. 4. 2016, aby společně strávili den v Praze a poté pokračovali do Sinsheimu.

Stejně jako sinsheimští žáci u nás, se i naši chlapci aktivně zapojili do výukového procesu v německé škole a se zaujetím pracovali na zadaných úkolech pod vedením zkušených a trpělivých lektorů.

Díky „nabitému“ programu, který partnerská škola připravila (návštěva muzea, fotbalové arény, Heidelbergu), si všichni pobyt užili a kromě nových poznatků a odborných zkušeností si přivezli spoustu zážitků a nových přátelství.