Novinky‎ > ‎

Hradec Králové – Sinsheim (6. 4. – 11. 4. 2019)

přidáno: 25. 4. 2019 3:53, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 25. 4. 2019 4:36 ]
Již po sedmnácté se uskutečnil výměnný pobyt žáků naší školy s žáky německé Friedrich - Hecker - Schule v Sinsheimu. Každý rok si žáci obou škol vyměňují své profesní zkušenosti v průběhu týdenních stáží.

V letošním roce tato oblíbená akce započala 1. 4. 2018, kdy jsme u nás přivítali skupinu 23 žáků, kteří se zapojili do předem připravených projektů.

Žáci i učitelé trávili čas společně nejenom v dílnách a ve škole, ale i na doprovodných akcích, které našim mladým „sousedům“ zprostředkovaly bližší seznámení se s kulturním a společenským životem našeho města a celého regionu (prohlídka historické části Hradce Králové, hřebčína v Kladrubech, pevnosti v Josefově, pěší výlet z Pekla na Dobrošov).

Naši žáci odjížděli společně s německými v sobotu 6. 4. 2019, aby společně strávili den v Praze a poté pokračovali do Sinsheimu.

Stejně jako sinsheimští žáci u nás, se i naši chlapci aktivně zapojili do výukového procesu v německé škole a se zaujetím pracovali na zadaných úkolech pod vedením zkušených a trpělivých lektorů.

Díky „nabitému“ programu, který partnerská škola připravila (návštěva muzea, letiště Frankfurt, fotbalové arény, Heidelbergu), si všichni pobyt užili a kromě nových poznatků a odborných zkušeností si přivezli spoustu zážitků a nových přátelství.

Vzhledem k tomu, že program na obou školách je realizován v angličtině, kromě profesního posunu si žáci ověřili i své komunikační schopnosti a dovednosti v cizím jazyce.

Těší nás, že se každoročně daří tento oblíbený projekt realizovat, a to díky vstřícnosti a pracovnímu nasazení všech zúčastněných na české i německé straně.