Novinky‎ > ‎

Hradec Králové - Sinsheim (9. 4. - 19. 4. 2018)

přidáno: 25. 4. 2018 4:10, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 25. 4. 2018 4:16 ]
Již po šestnácté se uskutečnil výměnný pobyt žáků naší školy s žáky německé Friedrich - Hecker - Schule v Sinsheimu. Každý rok si žáci obou škol vyměňují své profesní zkušenosti v průběhu týdenních stáží.

V letošním roce tato oblíbená akce započala 9. 4. 2018, kdy jsme u nás přivítali skupinku 14-ti žáků, kteří se zapojili do předem připravených projektů.

Žáci i učitelé trávili čas společně nejenom v dílnách a ve škole, ale i na doprovodných akcích, které našim mladým „sousedům“ zprostředkovaly bližší seznámení se s kulturním a společenským životem našeho města a celého regionu (prohlídka historické části Hradce Králové, pevnosti v Josefově, výlet do Kutné Hory).

Naši žáci odjížděli společně s německými v sobotu 14. 4. 2018, aby společně strávili den v Praze a poté pokračovali do Sinsheimu.

Stejně jako sinsheimští žáci u nás, se i naši chlapci aktivně zapojili do výukového procesu v německé škole a se zaujetím pracovali na zadaných úkolech pod vedením zkušených a trpělivých lektorů. 

Díky „nabitému“ programu, který partnerská škola připravila (návštěva muzea, fotbalové arény, Heidelbergu), si všichni pobyt užili a kromě nových poznatků a odborných zkušeností si přivezli spoustu zážitků a nových přátelství.