Novinky‎ > ‎

Naše žákyně z oboru Průmyslová ekologie zaujaly porotu i odborníky z praxe

přidáno: 31. 3. 2019 23:27, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 31. 3. 2019 23:31 ]
Na Fakultě chemicko - technologické na Univerzitě Pardubice se konala ve dnech 21. - 22. 3. Celostátní konference ENERSOL 2019. A Petra Kracíková, žákyně 4. C, se mezi soutěžícími z ostatních krajů neztratila. Spolu se žáky z SOŠ a SOU Vocelova a spolužačkami ze 3. C tvořila družstvo Královéhradeckého kraje.

Účastníci se setkali se svými vrstevníky z 10 krajů České republiky, aby představili své prezentace na téma úspory energie či alternativní zdroje energie. Cílem nebyla jen prezentace názorů, ale i setkání s vrstevníky a odborníky z praxe, prohlídka školy i města, projížďka po Labi či odborná exkurze na Úpravnu pitné vody v Hrobicích.

Soutěžící se ve svých vystoupeních věnovali různým tématům: pasivní dům, chytrá domácnost, internet věcí, solární energie pro nabíjení mobilních telefonů. Petra Kracíková prezentovala BPS Lánov a její další využití. Práce zaujala i pracovníky Českého plynárenského svazu a část práce Petry chtějí otisknout ve svém oborovém časopisu.

Zaujala i Denisa Boucová ze 3. C se svojí prací na téma Světelný smog a jeho dopady - byla morálně oceněna firmou Almet za zajímavé téma.