Novinky‎ > ‎

Největší technická škola v Královéhradeckém kraji slaví 65. výročí

přidáno: 4. 9. 2016 23:32, autor: Martin Šmíd   [ Aktualizováno 20. 2. 2017 3:42 uživatelem Libor Karban ]
V pátek 9. září od 11 do 17 hodin a v sobotu 10. září od 9 do 14 hodin bude Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové slavit 65. výročí vzniku v obou hlavních budovách – v Hradební ulici (bývalá SOŠ a SOU) a v Hradecké ulici (bývalá SPŠ strojnická). Otevření školy pro veřejnost bude předcházet slavnostní zasedání pro pozvané hosty, které proběhne již 9. 9. od 9 hodin v aule školy.

Oba dny otevřených dveří budou spojené s prohlídkami budov, projekcí filmu o škole, diskusemi s pamětníky, setkáními abiturientů, bývalých učitelů i nepedagogických pracovníků. Návštěvníci si mohou zakoupit nově vydaný Almanach školy i pamětní mince, posedět u kávy a zavzpomínat. Samozřejmě velmi rádi uvítáme i rodiče se žáky 9. ročníků základních škol, kteří si budou moci prohlédnut školu a získat představu o nabízených oborech vzdělání.

Otevřeny veřejnosti budou i dílenské prostory školy U Koruny, v Dlouhé ulici a v Hradecké ulici.

Škola jako jediná v Hradci Králové nabízí na trhu práce vysoce žádané strojírenské a elektrotechnické obory tříleté i maturitní, ale také informatiku, informační služby a velmi perspektivní obor průmyslová ekologie.

Věříme, že hradečtí i mimohradečtí návštěvníci využijí možnost školu navštívit a spolu s bývalými žáky a učiteli oslavit 65. výročí obou sloučených škol vzniklých v letech 1950 až 1951.

Děkujeme Královehradeckému kraji za finanční příspěvek, který umožnil zdárný průběh oslav tohoto výročí.

Pavel Jankovský