Novinky‎ > ‎

Radní pro oblast školství sledovala výkony našich žáků - krajské kolo ENERSOL 2017

přidáno: 22. 2. 2017 1:54, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 22. 2. 2017 2:00 ]
Náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje a radní pro oblast školství Mgr. Martina Berdychová navštívila v pátek 10. února 2017 naši školu. Zúčastnila se Krajského kola ENERSOL 2017. Jedná se o přehlídku, ve které žáci hodnotí úspory energií a obnovitelné zdroje energií v Královéhradeckém kraji. Dalším vzácným hostem byl Bc. Karel Klíma, radní pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství. Se zájmem vyslechli projekty žáků naší školy z oboru Průmyslová ekologie i práce žáků spřátelených škol.

Porotu, kterou tvořili zástupci sponzorských a spolupracujících firem, nejvíce oslovily práce s tématem Malá vodní elektrárna Skřivany Vojtěcha Zimy, Větrná elektrárna na vrchu Smrk – Vítězná od Filipa Lewitha. Modelem zastávky MHD doplnil svou práci s názvem Využití fotovoltaiky v HK Filip Slavík.

Děkujeme porotě ve složení Bc Stanislav Eminger z firmy Empla s.r.o. Hradec Králové, Ing. Jiří Kejklíček z firmy Hakel – Trade Hradec Králové a Ing. Marek Karhan z firmy ČEZ, a.s. a Bc. Petr Marx z Národního ústavu vzdělávání Praha.

Nejlepší žáci postupují na Celostátní konferenci, která se bude konat v Pelhřimově ve dnech 14. a 15. března 2017. Přejeme jim hodně úspěchů.