Novinky‎ > ‎

Soutěž odborných dovedností elektrikářských oborů

přidáno: 19. 3. 2016 1:41, autor: Libor Karban
Naše škola pořádala ve dnech 16. a 17. března 2016 regionální kolo soutěže odborných dovedností učebních oborů Elektrikář a Elektrikář - silnoproud.
Celkově 24 soutěžících z 12 škol si poměřilo dovednosti v zapojení domovní instalace v sadrokartonové konstrukci a dále pak v zapojení stykačů pro ovládání tří motorů jedním dvoutlačítkem.
Teoretické znalosti si žáci ověřili ve dvou testech – první byl zaměřený na elektrotechniku a druhý – průřezový na odborné předměty.
Domácí družstvo, složené ze žáků Matěj Palička a Onřej Hudeček, využilo znalosti prostředí a s naprostým přehledem zvítězilo s 539 body a předčilo o 148 bodů druhé družstvo v pořadí, jímž bylo družstvo Průmyslové SŠ Letohrad. Sluší se dodat, že maximální bodový zisk činil 600 bodů. Velký rozdíl v dosažených bodech byl zapříčiněn i testovou částí, kdy testy připravovala SŠ technická a řemeslná Nový Bydžov. V jednotlivcích naši žáci obsadili první i druhé místo. Vítězem se stal Hudeček Ondřej a na druhém místě pak Palička Matěj.
Gratulujeme našim žákům k vítězství a děkujeme pořadatelům za bezproblémový průběh soutěže.