Novinky‎ > ‎

Přehlídka učebních oborů „ČESKÉ RUČIČKY 2016“ - Strojní mechanik/ Zámečník, KOVO JUNIOR 2016

přidáno: 2. 5. 2016 5:16, autor: Libor Karban   [ aktualizováno 2. 5. 2016 22:25 ]
Ve dnech 19. – 20. dubna 2016 probíhalo na SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové, Hradební 1029, CELOSTÁTNÍ kolo jedné ze tří soutěží, nad kterými převzal patronát CECH KOVO. Výsledky jsou zařazeny do přehlídky „České ručičky“, její vítězové v červnu v Rotundě pavilonu A na výstavišti v Brně převezmou čestné uznání a plaketu České ručičky.

 

Žáci oborů „Strojní mechanik/Zámečník“ soutěžili ve dvou disciplínách, které byly hodnoceny 300 a 100 body. O pořadí rozhodoval maximální počet dosažených bodů a dále vyšší počet bodů z praktického úkol č. 1.

Praktický úkol č. 1

Zhotovení detailů a sestavy dle výrobní dokumentace "DRŽÁK ČIDLA"

Praktický úkol č. 2

Testové otázky, výpočty a měření součástí měřidly a pomůckami: ocelová měrka, posuvná měřítka 150mm, mikrometr 0 - 25mm, desetinný úhloměr, závitkové měrky, koncové měrky, kalkulačka, strojnické tabulky, tužka a pravítko.

Celkem se účastnilo 19 žáků. 

Nejlepší žák oboru strojní mechanik/zamečník pro rok 2016 - Jindřich Pitra

Výsledky:
1. místo Jindřich Pitra ISŠT Vysoké Mýto
2. místo Matěj Kučera SPŠ,SOŠ a SOU Nové Město n. M.
3. místo Jan Fišer SPŠS Plzeň
.
.
6. místo Jan Hromádko SPŠ,SOŠ a SOU Hradec Králové

 

Realizační tým pod vedením vedoucího učitele odborného výcviku V. Šrámka připravil nejen soutěž pro žáky, ale i doprovodný program pro účastníky celorepublikové soutěže: návštěvu malé vodní elektrárny Hučák, infocentra Obnovitelné zdroje (ČEZ), Muzea PETROF spojenou s  exkurzi do továrny Petrof a prohlídku architektury města Hradce Králové.

 

Více o soutěži a úplná výsledková listina na  http://www.ceskerucicky.org/hlavni-stranka-obory-prehlidky-kovo-junior---zamecnik

Kudrnová Yvona


Comments