Novinky‎ > ‎

Vítězství elektrikářů naší školy

přidáno: 9. 3. 2017 1:19, autor: Libor Karban   [ aktualizováno 9. 3. 2017 1:47 ]
Ve dnech 28.02. - 02.03 2017 proběhla soutěž odborných dovedností oboru Elektrikář - silnoproud a Elektromechanik pro zařízení a přístroje - elektronik. Pořádající škola SOŠ elektrotechnická v Žilině hostila 11 soutěžních družstev, 7 škol z ČR a 4 školy ze Slovenska. Soutěžící se utkali v praktické a teoretické části soutěže.
V kategorii silnoproud první variantou bylo zapojení plastového rozvaděče kladkostroje, v druhé variantě soutěžící realizovali lištový rozvod bytu společně s bytovým rozvaděčem. Elektronici měli za úkol osadit plošný spoj, zabudovat do krabičky a oživit hodiny řízené signálem DCF 77,5 kHz.

SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové reprezentovali žáci Michal Procházka, který zvítězil v kategorii jednotlivců v silnoproudé kategorii, Jan Burket obsadil až 13. místo. Společně se pak umístili na 5. místě v hodnocení družstev.

V kategorii elektroniků zvítězil žák naší školy Jakub Kmošek, Radek Bradna dosáhl na osmé místo, jako družstvo pak ve své kategorii zvítězili.

Vítězství Michala Procházky a Jakuba Kmoška v jednotlivcích a celkové vítězství v družstvech slaboproudařů potvrdilo dlouholetou vynikající úroveň výuky elektrotechnických oborů na naší škole.

Vítězům gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy. Poděkování patří také pedagogům, kteří se podílejí na přípravě žáků.

   Michal Procházka přebírá diplom za vítěství v kategorii silnoproud. 
Michal při práci. Osazování rozvaděče pro kladkostroj. Radek přistižen při pájení. Jakubovo soustředění na vítězný výrobek.

    
Comments