Novinky‎ > ‎

Workshop na téma Bitva u Hradce Králové 1866

přidáno: 14. 6. 2016 2:00, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 14. 6. 2016 2:06 ]
Žáci tříd 1.A, 1.C a 1.E využili nabídku studentů Filozofické fakulty UHK a zúčastnili se začátkem června workshopu na téma Bitva u Hradce Králové 1866, čímž si připomenuli jednu z nejvýznamnějších událostí našeho regionu.

Žáci pracovali ve skupinách a postupně se seznámili s vývojem ve střední Evropě po Napoleonských válkách, s příčinami prusko – rakouského konfliktu, se stavbou pevnosti Hradec Králové a životem v ní, s průběhem bitvy v červenci 1866 a s důsledky války a následném vývoji v Evropě. V průběhu semináře vyplňovali pracovní list, pracovali s textem i s mapou a na závěr si ověřili své znalosti formou vědomostního kvízu. Všichni účastníci získali Certifikát odborníka na bitvu u Hradce Králové roku 1866.

Za všechny zúčastněné zhodnotila akci Kateřina Süsserová z 1.C: „Projekt byl pojat interaktivně formou stanovišť. Po projití všemi stanovišti následoval vědomostní kvíz. Vše bylo bráno humorně naučnou formou. Studenti byli ochotni zodpovídat naše dotazy a byli super. Akce se nám líbila a těšíme se na další projekty.“