Novinky‎ > ‎

Odborný seminář v rámci přehlídky ENERSOL

přidáno: 7. 11. 2016 2:58, autor: Martin Šmíd   [ aktualizováno 8. 11. 2016 23:33 ]
Odborný seminář pro žáky všech ročníků oboru Průmyslová ekologie se konal dne 3. 11. 2016 v Aule školy. Přednášky proběhly v rámci přehlídky ENERSOL 2017, v níž žáci hodnotí využívání OZE a energetických úspor a snižování emisí v dopravě ve svém kraji.

Mezi posluchači byli i žáci z budovy H2 pod vedením Mgr. Ivy Trefilové a žáci ze spřátelených škol ISŠ Nová Paka a SOŠ a SOU Vocelova.

Ing. Alexandr Rosa přednášel o osobních zkušenostech i zážitcích z praxe průmyslového ekologa, Ing. Pavel Křivka Ph.D., z Povodí Labe, vyprávěl o historii přehradního stavitelství v povodí horní Jizery, o protržené přehradě Desná, tuto největší katastrofu si po 100 letech připomínáme. Čištění a odvádění odpadních vod v Hradci Králové, unikátní systém štol i jedinečnou technologii čistění vod předvedl Ing. Pavel Král, Ph.D., z Královéhradecké provozní, a.s.
 
Všichni přednášející se výborně zhostili svého příspěvku a přislíbili spolupráci i v dalších letech. Z reakcí žáků i učitelů bylo patrné, že akce obohatila rozhled v dané problematice.
 
I. Tláskalová