Dne 14. května 2026 se v reprezentativním Zrcadlovém sále Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v Praze uskutečnilo tradiční slavnostní oceňování nejlepších žáků a pedagogických pracovníků středních elektrotechnických škol.
Akce proběhla v rámci jednání Rady pro odborné vzdělávání Svazu energetiky České republiky (SEČR) za účasti Jana Mareše, vrchního ředitele sekce vzdělávání a mládeže MŠMT. Ocenění zástupcům sedmnácti elitních elektrotechnických škol předali výkonný ředitel SEČR Josef Kotrba a ministerský rada Petr Husník. Naše škola si z tohoto prestižního setkání odvezla hned dva výrazné úspěchy.
Mezi nejlepšími studenty z celé republiky byl právem oceněn náš žák Jan Matoušek z oboru Mechanik elektrotechnik. Jan získal toto významné uznání zejména za příkladnou reprezentaci školy v soutěžích odborných dovedností a za vynikající studijní výsledky, které stabilně vykazoval po celou dobu studia.
Výjimečného uznání se dostalo také našemu kolegovi Ing. Josefu Kopeckému. Cenu obdržel za svou dlouholetou, obětavou a celoživotní pedagogickou i organizační práci v oblasti elektrotechnického vzdělávání.
Oběma oceněným srdečně gratulujeme! Děkujeme za skvělou reprezentaci a za dlouhodobý přínos k dobrému jménu naší školy.