Úvod > Aktivity > JSME MISTŘI ČR !!!

JSME MISTŘI ČR !!!

Datum konání:
5.12.2019

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 proběhlo v ostravské atletické hale celorepublikové finále 38. ročníku Středoškolského atletického poháru. Finálového klání se zúčastnilo celkem 16 nejlepších družstev žákyň a žáků z celé republiky. Každý tým tvořilo 12 členů, kteří zápolili v sedmi disciplínách: 60m běh, 400m běh, 1500m běh, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí a štafeta 4 x 200m. Každá škola nominovala dva závodníky do každé disciplíny a jejich výkony pak byly hodnoceny počtem bodů podle vícebojařských tabulek. Naši žáci vstupovali do soutěže s velkým nadšením a po vítězství v krajském kole také s velkými ambicemi. Svými nadprůměrnými výkony potvrdili roli favorita a vybojovali pro naši školu 1. místo ! Všichni naši reprezentanti bojovali ze všech svých sil a mnozí si vylepšili své osobní rekordy. O nejvýraznější výkon se postaral Jakub Bělík (3A), který pokořil laťku ve výšce 203 cm a zvítězil ve skoku vysokém. Ale každá setina sekundy, každý centimetr přičítal důležité body, takže velký obdiv a díky patří všem!

• Kryštof Harant, S2E – štafeta 4x200m
  • Jakub Fiala, E4A – vrh koulí (náhradník)
  • Martin Hlaváč, 2E – běhy (náhradník)

Na fotografiích jsme s patronem soutěže, českým rekordmanem ve vrhu koulí, Tomášem Staňkem.