Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Spolupracujeme se základními školami při výuce praktického vyučování

Spolupracujeme se základními školami při výuce praktického vyučováníV prostorách elektrotechnických dílen pod vedením učitele OV oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje Petra Fogla se uskutečnila výuka předmětu Praktické vyučování žáků třídy 8. B Základní školy Bezručova.

Jednou za dva týdny od října do ledna se v dvouhodinových blocích jedenáct žáků seznámilo se základy elektrotechniky. Vyzkoušeli si pájení součástek, osazování desky plošného spoje, čtení jednoduchých schémat elektrických obvodů a montáž jednoduchých elektrických obvodů. Přitažlivou formou tak získali nové poznatky, prohloubili si znalosti z fyziky a vyzkoušeli si manuální zručnost. Zájem žáků o tuto formu výuky dokládá téměř stoprocentní účast i aktivní řešení zadaných prací.

Získané zkušenosti z práce v elektrotechnické dílně usnadní žákům rozhodování o jejich budoucím studiu na středních školách. Akce navazuje na projekt rekonstrukce pracoviště praktického vyučování SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové, který se uskutečnil v letech 2017 až 2020.