Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Žáci naší školy se zúčastnili akce Czechcybertron 2022

Žáci naší školy se zúčastnili akce Czechcybertron 2022Datum konání:
31.10.2022

Dne 31. 10. 2022 se výprava 4 žáků naší školy zúčastnila akce průmyslovek Královéhradeckého kraje ve Dvoře Králové s názvem Czechcybertron 2022. Náplň kybernetického cvičení byla:

 

Rámcový popis akce

Námětem unikátního praktického cvičení bylo napadení ovládacích a řídicích systémů modelu elektrárny. Povede se útočníkovi systém úspěšně napadnout a získat nad ním kontrolu? Podaří se mu narušit výrobu elektrické energie a ohrozit bezpečnost okolí elektrárny?

 

Úkol studentů

Studenti byli rozděleni do dvou týmů, jeden tým měl na starost obranu výrobní části elektrárny, tj. řídící a ovládací provozní systémy. Druhý tým byl zaměřen na komplexní kybernetickou ochranu celé elektrárny, včetně vstupního režimu a radiační bezpečnosti.

Oba týmy spolupracovaly s cílem ubránit infastrukturu a ovládací systémy elektrárny před možnými kybernetickými útoky. Jejich hlavním cílem byla včasná detekce kybernetického útoku a následná správná reakce na něj. Dalším úkolem bylo odstranění následků útoku a forenzní analýza celého děje, včetně zpracování popisu útoku. 

 

Tým žáků za naši školu:

4.A, Václav Sovák,

E4.A, František Koláčný, 

E4.A, Matěj Michera, 

E4.A, Tomáš Nápravník

 

Pedagogický doprovod a tvůrci týmu za školu: 

Ing. Dana Vodičková a Mgr. Václav Kracík